Vargamäe uus ja järelandmatu peremees peab võitlema raske töö, kiusliku naabri ja omaenda tõekspidamistega, et oma söötis ja vilets maa viljakaks muuta. Ja et tõde ja õigus jumala poolt mahajäetud paigas jalule seada.
Muusikafilm kuulsast laulikust Orpheusest, kes üritab oma armastatut allmaailmast tagasi tuua.
Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm, mis põhineb Leelo Tungla raamatutel "Seltsimees laps ja suured inimesed" ning "Samet ja saepuru ehk Seltsimees laps ja kirjatähed". Film räägib loo kuueaastasest Leelost, kelle ema Helmes saadetakse stalinistlike repressioonide käigus Siberi vangilaagrisse. Väike tüdruk püüab olla võimalikult hea laps, uskudes, et nii tuleb ema kiiremini tagasi.
Rainer Sarneti fantaasiafilmis saavad kokku eesti mütoloogia, must huumor ja romantiline armastus.
Kui mängul pole piire
Lendurite kodutee on pikk ja ränk.
IIlmar Raagi mängufilm ebatavalisest armastusloost külakolkas.
Eesti-Gruusia koostöös valminud mängufilm 1992. aasta sügisel Abhaasia ja Gruusia sõja keerisesse sattunud Abhaasia eesti küla elutargast mehest, kes võtab oma katuse alla kaks haavatud vaenlast ja püüab neid verises sõjas inimliku teeotsani aidata.
Groteskses võtmes film vaatleb Eesti ühiskonna kihistumist Salme küla lihtsate inimeste ning perekond Sõnajalgade elu ja veendumuste kaudu.
Koeratüdruku Lotte loos otsitakse taga kolme salapärast kuukivi, mille rännukoer Klaus oma viimaselt matkalt mägedest leidis. Lottet ja Klausi ootab ees terve hulk põnevaid rännakuid ja seiklusi.
Jaan Tootseni dokfilm jälgib ühe idealistliku liikumise, Uue Maailma Seltsi sündi, elu ja valu viie aasta jooksul.
Ülo Pikkovi animafilm uurib inimeste ja asjade alateadlikku mälu.
Veiko Õunpuu sümbolistlik grotesk räägib edukast keskikka jõunud mehest, kes kannatab moraaliküsimuste käes. Üks Eesti edukamaid festivalifilme.
Jaak Kilmi ja Kiur Aarma mänguline dokumentaalfilm oma põlvkonna kujunemisloost Nõukogude Eestis, kus totalitaarne võim seisis vastamisi popkultuuri kangelastega ja akna unistuste maailma avas Soome televisioon.
Kaspar Jancise animafilm endisest ooperitähest, kes on saatuse tahtel sunnitud töötama kaubanduskeskuse lastenurgas Krokodillina.
Ilmar Raagi film, mis on lavastatud reaalsete koolikiusamislugude põhjal, jälgib vägivalla kasvamist traagilise lõpplahenduseni. Stsenaariumi loomisel aitasid kaasa filmis osalevad õpilased.
Veiko Õunpuu draama Mati Undi samanimelise romaani põhjal üksteisega riivamisi puutuvatest magalaelanikest, keda vaevab üksindustunne ja raskused lähisuhetes. Režissööri esimene täispikk mängufilm on pärjatud mainekate festivaliauhindadega ja valitud viimase 20 aasta Eesti parimaks linateoseks.
Sulev Keeduse dokumentaalfilm Mustjala lihtrahva karmist argielust, süvasadama ehitamisest Saaremaa randa ja sinna saabuvast helevalgest saksa lõbusõidulaevast.
Filmiüliõpilase Rasmus Merivoo bakalaureusetöö sellest, kuidas inimestel on kalduvus jaguneda rühmadesse ning lasta teistel enda eest otsustada.
Kui uneaeg on kätte jõudnud, asub Une Mati koos Padja Katidega uneliiva külvama.
Andres Maimiku satiiriline dokumentaalfilm räägib nn uuest poliitikast, mis kasutab teel võimule ära rahva ihalust raudse rusika järele.
Rao Heidmetsa nukufilm sellest, mis juhtub siis, kui looming väljub looja kontrolli alt ja hakkab omatahtsi toimima.
Andres Maimiku ja Jaak Kilmi portreefilm jälgib rööbiti kahe vastandliku naise, Kodutütarde peavanema Anne Eenpalu ja Eesti missinduse edendaja Tiina Jantsoni tegemisi, kumbki omal viisil hoolitsemas isamaa ilu eest.
Müstilis-kriminaalse koega dokumentaalfilm mehest, kes uurib Kanada väliseestlaste seas 24 aastat tagasi uppunud fotograafi lugu.
Autobiograafiline dokumentaalfilm Edvard Oja võitlusest teda vaevava alkoholismiga.
Kuidas reageerib Taani ühiskond ja bürokraatia, kui potentsiaalsel immigrandil on ainult esteetilised motiivid?
Ning mingil hetkel on jäänud vaid ainuke lootus – Porgandite Öö.
Animafilm “1895” on pühendatud kino sajandale aastapäevale.
Film Eestis asuvate vanglate argipäevast ja inimestest, kellel on oma subkultuur, märgisüsteem ja müüdid. Ühe naisvangi jutustus oma elust ja kiindmusest mitmekordsesse tapjasse.
Igas lahutavas seinas leidub ühendav uks. Näota Victor leiab selle ukse ja on alustanud ohtlikku mängu…
Renita ja Hannes Lintropi dokumentaalfilm põlevkivikeemia kombinaadi tuhamäe tipus töötavast 64-aastasest venelannast Aleksandra Sadovskajast.
Eesti raadioinimestele pühendatud Peeter Simmi ajastufilmis kajastub sündmusi Imbi Valgemäe, Mari Möldre ja Ruut Tarmo elust. Kasutatud on teatri- ja raadiotöötajate suulisi ja kirjalikke mälestusi.
Nõukogude ajal ideoloogilistel ettekäänetel keelustatud film tolleaegsest olukorrast Eesti kolhoosikülas.
Andres Söödi dokumentaalkroonika 1988. aasta tähtsündmustest ja rahva poliitilisest ärkamisest Eestis.
Satiiriline joonisfilm, mille teravik on suunatud bürokraatia vastu ühiskonnas.
Kaljo Kiisa lavastatud ajaloolis-psühholoogilise draama aineks on neli viimast päeva elukutselise revolutsionääri, kommunist Viktor Kingissepa elus 1922. aasta mais.
Lembit Ulfsaki režissööridebüüt on teekonnafilm keskeakriisi jõudnud inimestest, kes sõidavad läbi suvise Eestimaa imearsti juurde, et leida kadumakippuv pidepunkt oma elus.
Mati Põldre muusika-, laulu- ja tantsuküllane telemängufilm lastekoori suvelaagrist, kus harjutatakse muusikali "Kevade".
Leida Laiuse film Silvia Rannamaa noorsooromaani "Kasuema" motiividel on sotsiaalselt tundlik draama lastekodu kasvandike elust ja vanemate vastutusest oma laste saatuse eest.
Mark Soosaare dokumentaalfilm Tallinna uue linnaosa Lasnamäe ehitamisest ja olemusest.
Tšuktši muinasjutu motiividel lugu Kohmitsast, kes päästab oma rahva kurja nõiduse kütkest.
Kolme naksitralli esmakordne kohtumine, ühine rännuteekond ning kodutute kasside linnast väljaviimise edukas ettevõtmine.
Kaljo Kiisa film August Gailiti romaani "Toomas Nipernaadi" (1928) ainetel jälgib üht rahutu hingega meest tema seiklusterohkel teekonnal läbi põhjamaise suve ja sügise kuni varatalvesse välja.
Valeria Andersoni dokumentaalfilm ühe töölissöökla argipäevast.
Filmi aluseks on kolm Eduard Viiralti tuntud graafilist lehte.
Peeter Simmi seiklusfilm Aino Perviku samanimelise lasteraamatu põhjal räägib hea ja kurja vahelisest piirist, mille ületamine on saatuslik.
Priit Pärna täiskasvanutele mõeldud animafilm abieluprobleemidest.
Helle Murdmaa debüütfilm Oskar Lutsu samanimelise lastejutu ainetel, muusikaline muinasjutt heast ja kurjast, õest-vennast Itist ja Kustist ning nõiapere pesamunast Nukitsamehest.
Rein Marani ainus mängufilm neljast poisist ja hundikutsikate ning teiste metsaolendite kokkukasvamisest.
Peeter Simmi esimene täispikk mängufilm Karl Helemäe jutustuse "Kevadkülvi volinik" ainetel vaagib noore mehe valikuid Eesti maaelu kolhoosistamise ajal.